آنچوی یا ماهی متو چیست؟

آنچوی یا ماهی متو چیست؟

موتو ماهیان یا آنچوی‌ چیست؟ (آنچوی‌ ماهیان) موتو ماهیان یا ماهی آنچوی‌ که به انگلیسی Anchovy نام دارد، نام یکی از ماهی های خانواده Engraulidae از ماهی ها است. ماهی آنچوی‌ یک ماهی کوچک معمولی است که اکثر گونه های آن در آب های دریایی یافت می شوند،ماهی های آنچوی‌ در اقیانوس اطلس، هند و اقیانوس آرام، و در دریای سیاه و دریای مدیترانه یافت می شوند و بیش از ۱۴۰ گونه در ۱۷ دسته بندی مختلف دارند. آنچوی ها معمولا به عنوان ماهی های روغنی طبقه بندی می شوند. آنچوی ها کوچک، ماهی هایی سبز با انعکاس رنگ آبی و یک نوار نقره ای روی آنها (از باله تا دم) دیده می شوند. ماهی های آنچوی‌ وقتی بزرگ می شوند طول آنها تا ۴۰ سانتی متر می شود.

اگر شما در مورد سالاد سزار یا پیتزا با آنچوهای مواجه شدید، ممکن است تعجب کنید که چه نوع ماهی است. Anchovies ماهی کوچک، براق، ماهی نقره ای / سبز Engraulis (مدیترانه ای و اروپایی) و یا خانواده Anchoa (آمریکای شمالی) است. این یک ماهی خوراک دریایی است. آنچویها بومی دریای مدیترانه و دریای سیاه هستند و بنابراین در غذاهای محلی بسیار محبوب هستند.
آنچوی در ماهی های بزرگ مانند ماهی آبیاری مشابه است.
آنها پلانکتون و ماهی تازه ای را می خورند. آنچوی ها، به نوبه خود، توسط ماهی های دیگر، از جمله هویج، کوسه، ماهی قزل آلا، و همچنین پرندگان و پستانداران دریایی خورده می شوند. ماهیگیران می توانند از آنها به عنوان ماهی طعمه استفاده کنند. آنها در آب های معتدل به جای دریاهای سرد و گرم بسیار یافت می شوند. آنها مدرسه ای در مناطق سرسبزی مانند حوضچه ها و صخره ها هستند که در آن یک رودخانه با دریای مطابقت دارد.
بزرگترین منابع آنچوئی ها عبارتند از ماهیگیری انجیر پرو، که بیش از 68 درصد از آن را غارت می کند. ماهیگیری آنچوانی ژاپنی دومین بار است که بیش از 19 درصد و ماهیگیری سوم اروپایی بیش از 8 درصد است.


آنچوی ها و ساردین ها از آنجا که آنها کوچک هستند، عموما 5 تا 8 اینچ طول دارند، آنچوی ها اغلب با ساردین ( Sardinella anchovia ) گیج می شوند . در برخی مناطق، اصطلاح anchovy و ساردین به طور قابل تعویض استفاده می شود. آنچوی ها باریک تر و کوچکتر از ساردین هستند. آنچویها طعم قویتری نسبت به ساردین دارند، بنابراین آنها اغلب در مقادیر کم استفاده میشوند، در حالی که ساردینها اغلب خورده میشوند.
هر دو ماهی چرب هستند. ساردین ها در اسیدهای چرب امگا 3 بالاتر از آنچوئیدها هستند، اما هر دو منابع خوبی از اسیدهای چرب مفید هستند. به دلیل اندازه کوچک آنها، در جیوه کمتر از ماهی های بزرگتر است. با این حال، آنچوی ها منبع مسمومیت پوستی مونثی در انسان و پرندگان هستند که هنگام شیردهی آبزیان تغذیه می کنند و اسید دومیو را در روده خود متمرکز می کنند.


استفاده از Anchovies در آشپزی مقیاس های منحصربفرد آنچوبه ها عمدتا وجود ندارد و پوست کاملا خوراکی است. فلفل انچوی توسط سیب زمینی تهیه می شود و آنها را آب نمک می کنند و سپس آنها را در روغن یا نمک می گذارند. رنده آنچوی نیز برای استفاده به عنوان یک ماده تولید می شود. boquerones اسپانیایی در سرکه ترشی می کنند، که آنها را ملایم تر می کند.
Anchovies در تاریخ پخت و پز نمک و طعم دهنده ها که Umami، طعم و مزه "پنجم طعم" است که عمق و deliciousness به غذاها را می افزاید قابل توجه است. آنها پایه سس ماهی مزه روغنی هستند . امروزه بسیاری از سس ها از anchovies برای تهیه یوامی، از جمله سس Worcestershire ، سس remoulade و سس ماهی مانند مادری ویتنامی nuac و تایلندی nam pla استفاده می کنند.
بسیاری از مردم فورا هر دستور العمل ساخته شده با anchovies، فورا فکر کردن به پیتزا و یا شاید سالاد antipasto فریب دهد. این اغلب به دلیل استفاده از انقراض گران ترین، قوی ترین طعم دهنده و شور است. کمی طول می کشد استفاده از boquerones یا anchovies تازه، tapas در بارسلونا لذت است.
بسیاری از دستورالعمل ها از anchovies برای پانچ عطر و طعم استفاده می کنند که در آن آنچوئی ها نه بصری و نه جوانه های چشایی قابل تشخیص نیستند. Anchovies اغلب آن ماده مخفی هستند که شما فقط نمیتوانید انگشت خود را روی آن بگذارید، چیزی که باعث می شود دستور العمل را بالا ببرید.

پاسخ به {{replyParentName }}
درحال بارگزاری